Z regionu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku wygrali rozgrywany w dniu dzisiejszym Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W tym samym konkursie w kategorii gimnazjów najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr w Wieluniu. 

Na drodze powiatowej ze Złoczewa do Stolca wprowadzono zmianę w organizacji ruchu.

Każdy kto chciał mógł zwiedzić w dniach 11-12 kwietnia br. fabrykę YTONGA w Sieradzu. W trakcie blisko godzinnego spaceru po zakładzie przewodnik przedstawił proces technologiczny powstawania bloczków z betonu komórkowego.

W niedzielę, 6 kwietnia br. motocykliści z terenu kilku powiatów województwa łódzkiego zjechali się do Białej, gdzie rozpoczęli sezon.

Już w najbliższy piątek, 11 kwietnia br. po raz dziewiętnasty na naszych drogach pojawi się popularny Ogólnopolski Wyścig Kolarski Hellena Tour. 

Gospodarstwo Izabeli i Pawła Chojnackich z Broszek otrzymali tytuł wicemistrza w XXI edycji konkursu Agroliga. Nagrodę otrzymali z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

W środę, 2 kwietnia br. ktoś podpalił trawy na bagnach na pograniczu Gminy Złoczew i wsi Oleśnica. Rozprzestrzenienie się ognia mogło zagrozić okolicznemu lasowi. 

We wtorek 1 kwietnia w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie zorganizowano akcję "Wygraj życie. Zostań dawcą".

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Burzenin pomaga 10-letniemu autystycznemu chłopcu. Wsparło matkę chłopca w produkcji stroików, które zostaną sprzedane na kiermaszach wielkanocnych. Dochód z kiermaszów przeznaczony zostanie na rehabilitację chłopca.

W piątek, 28 marca br. w sieradzkim sądzie rejonowym rozpoczęła się rozprawa przeciwko sprawcy śmiertelnego wypadku w Prażmowie. Z powodu sprzeciwu rodziców zabitej dziewczynki i ich pełnomocnika sąd postanowił, że sprawa będzie rozpatrzona w trybie normalnym.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Burzeninie można oglądać wyroby koronkowe Ireny Kostrąg z Wolnicy Niechmirowskiej.

We wtorek 25 marca br. w Publicznym Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie odbył się IV Regionalny Konkurs Wiedzy Humanistycznej.

Od poniedziałku, 24 marca br. na drodze powiatowej ze Złoczewa do Burzenina wprowadzono ruch wahadłowy.

Prezydent Sieradza Jacek Walczak podpisał z firmą "Technitel" z Łodzi umowę na budowę miejskiej sieci światłowodowej "Sirman". Firma ta wygrała przetarg wart 5,5 mln złotych.

W dniu 20 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu odbył się XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Skrzacik 2014”.